Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДИЕТА ДУПНАТА ЛАЖИЦАТА! ПЕЈАЧОТ ОСЛАБЕЛ ДУРИ 8 КГ. Не гладував, нити се откажав од нешто! Еве што јадел

Пејачот Халид Бешлиќ успеал да ослабе осум килограми.

“Ништо не ми беше тешко, нити гладував, ниту се откажав од нешто. Не бев на строга диета, но скинав осум килограми. Барем толку беа кога последен пат се мерев“, рекол пејачот.

“Не гладувам. Јадам пилешко и салати. Колку што можам, внимавам килограмите да не се вратат, но ако и добијам некое, повторно на оваа диета и повторно ќе ги симнам. Најдобра диета, како ние што велиме, кога лажицата ќе ја дупнеш, но јас не сум од тие кои ќе гладуваат“, рекол и додал дека планира да оди во теретана.

Пред шест години за само десет дена ослабел 12 килограми. За жал брзо ги вратил. Две години подоцна рекол дека чуствува здравствени проблеми па се фрлил на ригорозна диета.

– Кога симнав 12 килограми, се чуствував фантастично. Меѓутоа поради начинот на живеење кој го водам, сепак се вратив на старата килажа. Мој пријател кој исто така ослабе десет килограми во истиот тој период, со правилна исхана успеа да ја одржи својата телесна маса. Затоа и јас повторно ќе тргнам со диета и здрава исхрана – рекол Халид.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...