10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Берлускони позитивен на Корона!

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) е позитивен на вирусот корона.

Тој е во изолација и ќе продолжи да работи од дома, пишува Гардијан.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести