Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Барселона нема дилеми, дресот на Меси е на продажба

Иако Лионел Меси побара да биде ослободен од обврските, сепак раководството на Барселона не попушта, стои на ставот дека ѕвездата треба да остане. А колку се сериозни во своите намери покажаа денеска, во продажба го пуштија и неговиот дрес.

Официјалната фан-шоп продавница веднаш се наполни, фановите не чекаа долго, се „фрлија“ на шопинг.

Дали Меси навистина ќе остане, ќе биде познато по состанокот меѓу Бартомеу и таткото на Аргентинецот.

Но, со овој потег каталонскиот гигант најави дека нема намера да го пушти својот најдобар фудбалер.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...