Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Артур на промоцијата во Јувентус го „пецна“ Меси

Артур Мело денеска беше промовиран во дресот на Јувентус, и претставен пред новинарите. Играчот кој доаѓа од Барселона, се чини го прави тоа во вистинско време, со оглед дека на каталонците им  се заканува „хаос“ по објавата дека Меси ќе си замине.

Токму Артур го „пецна“ и Меси на денешното претставување.

„Среќен сум што ќе бидам дел од Јувентус. Ова е за мене важен ден. Имам привилегија да играм со големи играчи, и се разбира со еден од најголемите на сите времиња Кристијано Роналдо“, рече Артур.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...