Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Членството на СДСМ во април на избори ќе го гласа својот лидер

Во април наредната година членовите на СДСМ на непосредни избори ќе гласааат за претседател на партијата. Мандатот на сегашниот лидер Зоран Заев истекува во мај 2021 година.

– Во април наредната година сите членови на СДСМ ќе гласаме на непосредни избори за избор на претседател на партијата – истакна Заев.

За оваа новост за ваквиот избор на првиот човек на партијата, за кој прво треба да биде сменет статутот на партијата, денеска информираше претседателот на СДСМ и премиер на Република Северна Македеонија Зоран Заев

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...