Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СКОПЈЕ – Девојка нападната пред кафуле среде бел ден

На 31.08.2020 во 18.35 часот во СВР Скопје, Т.О.(21) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во близина на угостителски објект на бул.„Видое Смилевски Бато“, по претходна расправија, била физички нападната од К.М. од Скопје. Се преземаат мреки за расчистување на случајот.

На 31.08.2020 во 22.35 часот во СВР Скопје, И.Н.(47) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот на ул.„Атинска“ во Скопје неговиот син бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...