Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПУКАЊЕ КАКО НА ФИЛМ на автопатот Тетово-Гостивар, уапсен еден маж

Вчеравечер околу 21.40 часот на автопат Тетово-Гостивар, во близина на клучката кај с.Камењане, полициски службеници од СВР Тетово, при редовно извршување на работни задачи, слушнале три истрели од огнено оружје од правец на една тераса покрај автопатот.

Тие се упатиле на местото и затекнале повеќе лица, а на подот од терасата пронашле три чаури од испукани куршуми. По преземени мерки било утврдено дека лицето кое што пукало е А.Н.(61) од с.Камењане, кај кого бил пронајден пиштол „Црвена застава“ калибар 7,62 мм со една рамка со три куршуми, за кој немал одобрение за поседување.

А.Н. бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Тетово за понатамошна постапка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...