Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мхитарјан раскина со Арсенал и потпиша договор со Рома

Ерменскиот играч за врска Хенрих Мхитаријан го раскина договорот со Арсенал и потпиша траен договор со италијанска Рома, соопштија денеска од лондонскиот клуб.

Мхитаријан пристигна во Рома пред почетокот на сезоната, откако помина 18 разочарувачки месеци во Арсенал. Потоа се пресели во Рим како дел од договорот за размена, одлично се вклопи во новиот тим и реши да продолжи во Италија.

“Мики (Мхитаријан) официјално го напушта нашиот клуб откако беше испратен на позајмица минатата година. Ние ги раскинуваме односите со него и тој потпиша договор со Рома како постојан играч”, се вели во соопштението на Арсенал.

Минатата сезона во Серија А тој постигна 9 гола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...