Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мурињо повторно во Скопје: Ако Шкендија го мине Ботошани, го чека Тотенхем!!!

Доколку Шкендија го мине Ботошани, ќе игра против Тотенхем. Aнглискиот тим не би требало да има проблеми со Локо Пловдив, што значи дека англискиот гигант би можел да гостува во Скопје.

Ова би било второ гостување на Мурињо во нашиот главен град. Тој беше тренер на Манчестер Јунајтед во Супер-Купот во 2017 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...