Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ЖДРЕПКА ЛЕ: Ако помине Силекс, оди во Варшава кај Легија!

Силекс го доби потенцијалниот ривал ако го мине косовскиот тим Дрита. Кратовци доколку се пласираат во 3. квалификациско коло, одат на гости кај Легија Варшава.

Ова би било исклучително тешко гостување за кратовскиот тим, но атрактивен противник, можеби најсилниот во Полска.

Добро е што мечот би се играл без публика, со оглед дека Легија ги има едни од најжешките навивачи не само во Полска, туку и пошироко.

sportmedia.mk

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...