Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ЖДРЕПКА ЗА 3. КОЛО ЛЕ: Ренова би можела да гостува на Галатасарај!

Доколку Ренова направи сензација, и успее да го мине Хајдук, ќе гостува на Галатасарај, кој, пак, треба да го мине Нефчи Баку.

„Гипсарите“ играат дома со Хајдук, и се е можно во еден меч. Ако успеат да направат изненадување, тогаш ќе ги „судрат копјата“ во Истанбул на прекрасниот „Турк Телеком Арена“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.

Спорт

Вардар е во големото финале на СЕХА – лигата!!! Oткако многумина ги прежалија, Ристовски е јунакот на Вардар, кој одбрани неколку супер топки и...