Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ЖДРЕПКА ЗА 3. КОЛО ЛЕ: Ренова би можела да гостува на Галатасарај!

Доколку Ренова направи сензација, и успее да го мине Хајдук, ќе гостува на Галатасарај, кој, пак, треба да го мине Нефчи Баку.

„Гипсарите“ играат дома со Хајдук, и се е можно во еден меч. Ако успеат да направат изненадување, тогаш ќе ги „судрат копјата“ во Истанбул на прекрасниот „Турк Телеком Арена“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...