Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Вардар 1961 утре тргнува за Задар по шестиот пехар

По дуелот со Нексе, Вардар 1961 ги прави последните подготовки пред фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига, која од 4. до 6. овој месец ќе се одржи во Задар.

Експедицијата на македонскиот тим кој е бранител на титулата во ова натпреварување ќе биде без капитенот, Стојанче Стоилов, кој има „Ковид-19“. Вардар 1961 најверојатно до Загреб ќе патува со автобус, а од главниот хрватски град ќе стигне до крајната дестинација, а со оглед на тоа дека првиот меч го игра во петок (против ППД Загреб) ќе има доволно време адатапција и финална подготовка за полуфиналната пресметка со хравтскиот клуб.

„Црвено-црните“ доминираат во СЕХА-лига имаат пет титули, и заедно со „плинарите“ се единствените екипи кои биле дел на сите завршници.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...