Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Арсенал го потврди 27 милионското засилување oд Бразил!

Арсенал денеска промовираше нов член. Тоа е 22-годишниот дефанзивец Габриел Магаљеш кој доаѓа од редовите на француски Лил. Сумата која „топчиите“ ќе ја платат за овој бразилски младински репрезентативец изнесува 27 милиони фунти.

Договорот е на пет години, а играчот го доби бројот 6.

Габриел почнал во бразилскиот Аваи, а во 2017 станува член на Лил. Играл на позајмица во Троа и Динамо Загреб, а пред две години почнува стандардно да игра за популарните „кучиња“.

Пред Арсенал, Габриел беше во плановите на Манчестер Јунајтед меѓутоа тој не одлучи да отиде на „Олд Трафорд“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...