Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ѕвездите на ПСЖ „закачиле“ КОВИД-19 на Ибица!?

Ѕвездите на Пари Сен Жермен Анхел ди Марија, Леандро Паредес и Мауро Икарди најверојатно се инфицирале со коронавирус КОВИД-19 за време на летниот одмор на Ибица, пренесуваат француските медиуми. По финалето во ЛШ на играчите на ПСЖ им било дозволен краток одмор, а дел од фудбалерите со своите понежни половини заминале на Ибица.

Според „Екип“ играчите на Ибица го прекинале одморот порано и се вратиле во Париз каде што биле ставени во изолација. Иако клубот засега молчи, медиумите пишуваат дека покрај нив Ерера, Навас и Нејмар се останатите членови на ПСЖ кои се заразиле со КОВИД-19 на Ибица.

Ако ова е точно тогаш ПСЖ ќе има големи проблеми околу составот пред настапот во првенството и првиот меч со Ленс на 10 септември.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...