Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Тинејџер на Динамо Загреб потпишува за Лидс за 20 милиони евра!

И дефинитивно тоа на Балканот го може само Динамо Загреб и никој друг. Имено првите луѓе на овој клуб се вистински цареви кога станува збор за трансфери, односно продавање на играчи во големи клубови. Најнов е пример е тинејџерот Јошко Гвардиол, кој има само 18 години, игра стопер а сега е пред потпис со еден Лидс Јунајтед и тоа за сума од 20 милиони евра. Да кажеме и тоа дека овој млад и екстра талентиран фудбалер за Динамо Загреб има одиграно само 13 официјални мечеви, нема што секоја чест за Здравко Мамиќ и сите негови соработници во Динамо Загреб.

Во случај овој трансфер да се оствари и официјално, тпгаш младиот Хрват би бил соиграч на нашиот репрезентативец Езгијан Алиоски и заедно ќе играат во Премиерлигата во претстојната сезона.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...