Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сити со 65 милиони евра плус бонуси, тргнува по Кулибали!

Цел фудбалски свет е во очекување околу тоа дали и кога Лео Меси ќе потпише за Манчестер Сити. Последната понуда е околу 100 милиони евра бруто за Аргентинецот годишно, но Пеп Гвардиола не мирува. Тој покрај Меси го посакува и Калиду Кулибали, стоперот на Наполи и репрезентативец на Сенегал.Сумата со која “граѓаните“ би сакале да го добијат одличниот стопер е 65 милиони евра плус бонуси, но газдата на Наполи, Аурелио де Лаурентис не сака да слушне за помалку од 75-80 милиони евра, посебно ако се знае дека тој пред извесно време го одбил ПСЖ кој нудеше 100 милиони евра.

Сепак сега е време на корона – криза, па така и наполитанците сфаќаат дека во блиска иднина можеби и тие 65-70 милиони евра не може да ги добијат за Кулибали. Па затоа веројатно ќе кажат “ДА“ за овој трансфер, а светот е во очекување на мега – трансферот на Меси, Кулибали секако дека е во втор план.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...