Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Манчестер Сити бара продукциска куќа за да го организира преставувањето на Меси?

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси е многу близу до трансфер во Манчестер Сити, тврди новинарот Марсело Бечлер на неговиот Твитер профил.

Според изворот, англискиот клуб ги започнал подготовките за претставување на аргентинскиот фудбалер. Манчестер Сити, наводно, контактирал со голема продуцентска компанија и побарал архивски снимки од настапи на Меси за да подготви видео.

Претходно беше објавено дека Меси категорично одби да учествува на тренинзите на Барселона. Аргентинскиот фудбалер исто така изјави дека нема да се врати во каталонскиот клуб до почетокот на шпанското првенство.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...