Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ЛИГА ЕВРОПА: Шкендија и Ренова ги добија противниците во 2то коло.

Екипите на Шкендија и Ренова ги добија противниците. Шкендија против Ботошани ќе бара влез во третото коло а Ренова преку Хајдук Сплит. Да потсетиме дека ова година се игра само по еден натпревар, екипата на Шкендија ќе оди на гостински терен во Романија а Ренова ќе биде домаќин против тимот на Хајдук. Подоле погледнете ги и останатите двојки.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...