Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

„КРОАЦИЈА ЕРЛАЈНС“ ОТКАЖА 80 ПРОЦЕНТИ ОД ЛЕТОВИТЕ

Хрватската авио компанија „Кроација ерлајнс“ вкупно откажала над 80 отсто од летовите во периодот меѓу 1 и 21 септември годинава на меѓународните линии од Загреб, Сплит и Дубровник.

Најмногу летови се откажани од Загреб, дури кон 12 дестинации – Амстердам ), Дубровник-Атина , Брисел , Копенхаген , Даблин , Лондон Хитроу , Минхен , Париз , Сплит-Дубровник-Рим, Сараево , Скопје и Виена.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...