Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Иван Ракитиќ ја напушта Барселона ?!

Иван Ракитиќ e се поблиску до кам-бек во Севиља. Иван се наоѓа во Севиља каде што во текот на денот треба да ги помине лекарските прегледи и да стави потпис кој ќе го обврзе на 3 годишен договор со тимот од Андалузија , се уште не е позната точната сума која треба да ја плати Севиља за Ракитиќ.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...