Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

(ВИДЕО) Продолжува хаосот во САД: Од џип во движење пукал во ресторан, има ПОЧИНАТИ И РАНЕТИ!

Најмалку едно лице загина, а пет се повредени во пукотница што се случи во неделата вечерта во ресторан во Чикаго.

Три лица се пренесени во болница во критична состојба.

Според првите информации, жртвата за која бил „наменет куршумот“ е убиена. Мажот бил застрелан од џип во движење додека седел во градината на ресторанот.

Засега не е познато кој пукал, како и идентитетот на жртвите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...