Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Амбасада на САД: Ги поздравуваме ЗАКЛУЧОЦИТЕ НА ОБСЕ – им честитаме на граѓаните на Црна Гора на мирните избори

“Чест ми е што вчера одиграв улога во набљудувањето на демократскиот процес во Црна Гора како дел од активностите за набљудување на изборите на Амбасадата на САД. Како пријател, партнер и сојузник на Црна Гора, американската влада ја поддржа набљудувачката мисија ЕНЕМО”, рече американскиот амбасадор Џуди Рајзниг Рајнке.

Им честитаме на граѓаните на Црна Гора на мирните избори со дури 76 проценти излезност, и покрај коронавирусот, соопшти американската амбасада.

Тие ги поздравија заклучоците од ОДИХР и ОБСЕ.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...