Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Амбасада на САД: Ги поздравуваме ЗАКЛУЧОЦИТЕ НА ОБСЕ – им честитаме на граѓаните на Црна Гора на мирните избори

“Чест ми е што вчера одиграв улога во набљудувањето на демократскиот процес во Црна Гора како дел од активностите за набљудување на изборите на Амбасадата на САД. Како пријател, партнер и сојузник на Црна Гора, американската влада ја поддржа набљудувачката мисија ЕНЕМО”, рече американскиот амбасадор Џуди Рајзниг Рајнке.

Им честитаме на граѓаните на Црна Гора на мирните избори со дури 76 проценти излезност, и покрај коронавирусот, соопшти американската амбасада.

Тие ги поздравија заклучоците од ОДИХР и ОБСЕ.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...