Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Црна Гора ВРИЕ! КАПЕТАН И 10 ВОЈНИЦИ ДЕМОНСТРАТИВНО ГО ПРЕДАЛЕ ОРУЖЈЕТО…

Капетан и 10 војници кои се испратени на испомош на полицијата на чување границата на Кула во близина на Рожај, демонстративно го предале оружјето и заминале во Никшиќ да гласаат.

Побарале да гласаат со писмо, и еден од нив да биде во “сосетство“ кое ќе ги носи писмата.

Како што се наведува, капетанот и десете војници демонстративно го предле своето оружје во полиција, повикале приватен превоз кој ги првезле до своите домови.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...