Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Хамилтон најдобар од почеток до крај во Белгија

Луис Хамилтон е победник на денешната трка во Формула 1, за големата награда на Белгија.

Најдобриот возач на светот уште еднаш ја покажа својата класа кога од пол позиција на самиот старт успеа да извози за него добра трка и да освои уште едно прво пово место.

Во 53. трка на Спа патеката, ова беше 89 победа во кариерата за Луис Хамилтон. Ова беше четврта победа во кариерата на Англичанецот на оваа патека.

Втор заврши Валтери Ботас, додека подиумот го комплетирашем Верстапен.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...