Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

По 33 години Јанг Бојс го освои Купот на Швајцарија

Сепак, во вториот дел, Јанг Бојс подготви вистински пресврт. Во 50-та минута Нсама израмни на 1:1, а во самата завршница во 89-та минута Шпилман го совлада Николиќ за голема радост на Јанг Бојс.

Базел не успеа да ја одбрани Куп титулата освоена лани, додека Јанг Бојс го освои седмиот пехар во ова натпреварување, прв по 1987 година. Интересно е што Јанг Бојс оваа сезона ја освоија двојната круна во Швајцарија, нешто што им се случува првпат по 1958 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...