Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ла Лига контра Меси !!!

Од Ла Лига потврдија дека Меси може да замине само ако некој ја активира клаузулата од 700 милиони евра или постигне договор со Барселона за помала сума ,но никако неможе да си отиде како слободен играч од Барселона. Очекувана е реакцијата на Ла Лига да се бори за Меси да остане во Шпанија поради големите маркетинг договори и тв права , доколку дојде до заминување на Меси во друга лига сигруно ќе дојде до драстичен пад на гледаноста на Ла Лига.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...