Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Кикер“ избра, Флик е најдобриот Германски тренер

Престижниот Германски медиум,  „Кикер“ го одбра Ханси Флик, тренерот на Баерн Михен за најдобар стратег во нивната земја за оваа сезона.

Со 223 гласа Флик беше избран пред Јирген Клоп, тренерот на Ливерпул кој пак освои 164 гласа додека пак трет заврши Кристиан Стреч од Фрајбург со 40 гласа.

Како што е познато Флик го презема Баерн во многу специфична ситуација, и за само една година успеа да го освои секое натпреварување од кое беше дел.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...