Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Кикер“ избра, Флик е најдобриот Германски тренер

Престижниот Германски медиум,  „Кикер“ го одбра Ханси Флик, тренерот на Баерн Михен за најдобар стратег во нивната земја за оваа сезона.

Со 223 гласа Флик беше избран пред Јирген Клоп, тренерот на Ливерпул кој пак освои 164 гласа додека пак трет заврши Кристиан Стреч од Фрајбург со 40 гласа.

Како што е познато Флик го презема Баерн во многу специфична ситуација, и за само една година успеа да го освои секое натпреварување од кое беше дел.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...