Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

И Игуаин ќе биде нов фудбалер на тимот на Бекам

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин од Италија заминува за САД. Според информација на медиумите блиски до Јувентус, Аргентинецот ќе го следи потегот на неговиот колега Блез Матуиди и да ја продолжи кариерата во Интер од Мајами.

Станува збор за тим кој е под раководна палка на легендата на англискиот фудбал, Дејвид Бекам и е најмладиот тим во МЛС лигата.

Новиот тренер на „Старата дама“, Андреа Пирло потврди дека му кажал на 32-годишниот Аргентинец дека нема да смета на него следната сезона, а тоа е причина Игуаин да си бара нов клуб.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...