Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Иџе слави со знамето на Македонија

Нашиот најдобар автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои третото место на денешната трка на патеката „Енцо и Дино Ферари“ во Имола во рамките на ТЦР Италија шампионатот.

По освојувањето на третото место нормално, следуваше прогласување на победникот, а нашиот Иџе на подиумот се појави со Македонското знаме. Како и поинаку. Стефановски секогаш и во секоја прилика, не пропушта да ја истакне својата љубов спрема знамето, државата која ја претставува и тоа на еден од нашите најуспешни спортисти очигледно му е исклучително важно.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...