Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЗАЕВ: Ќе служиме чесно и одговорно во интерес на граѓаните

,,Сега и сите соседи ни се пријатели и очекуваме граѓаните да имаат полза од тоа пријателство. Најавувам целосна посветеност на економијата , рече Заев , кој се обврза на јакнење на економскиот стандард на граѓаните и привлекување странски инвестиции. Претстои стабилен политички период и затоа секој ќе ја добие поддршката што му е потребна преку сите минситерства , сектори и ресори во владата. Заев ги повика младите да не ја напуштаат земјата за да изградиме заеднички земја со која ќе се гордееме. Тој најави брза поддршка и помош на најсиромашните. Побогатите повеќе ќе мора да плаќаат во државата , рече новиот премиер.

,,Правниот систем е најсериозната обврска преку прочистување на судството и одговроноста преку делење правда за да се изгради европски правен систем.

Заев до опозицијата испрати покана дека е крајно време за соработка за прашањата од интерес на владата и граѓаните.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...