Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Вардар тестира лев бек од Хрватска

Марко Мартинага е новото лице кое се појави на тренингот на Вардар. Левиот бек од Хрватска, заедно со Бразилецот Чарлс, неколку дена ќе биде на проба и ќе се обиде да се докаже на стручниот штаб.

Мартинага има 22. години, досега има играно за екипите на Славен Белупо, Вараждин, НК Декани од Словенија, а последен клуб му бил Копер.

Вардар се уште чека разрешница околу ситуавијата со Игески и Петровиќ, кои не можат да бидат регистрирани поради административни проблеми на „црвено-црните“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...