Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брдаровски чека повик од Вардар

Играчот коj минатата сезона беше единствен со максимален број на првенствени натпревари, Владица Брдаровски сеуште нема клуб и чека на Вардар за повторна соработка.Во дел од медиумите се појави наводен трансфер во Албанија, но засега од тоа нема ништо и Брдаровски останува слободен играч.Можеби повторно ќе дојде до соработка на релација ,,Вардар – Брдаровски”, останува да видиме

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...