Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Барса ќе остане со празни раце: Ван де Бек се договора со Манчестер Јунајтед

Играчот за врска на Ајакс, Дони ван де Бек, се согласил на трансфер во Манчестер Јунајтед, објави експертот за трансфери, Фабрицио Романо.

23-годишниот фудбалер беше споменуван како едно од новите засилувања на новата Барселона под водство на сега веќе екс-селекторот на Холандија, Роналд Куман, но по се изгледа холандскиот репрезентативец го промени ставот.

Ван де Бек е подготвен да преговара со „црвените ѓаволи“ за неговите лични услови, знаејќи дека неговите агенти биле во контакт со клубот во последните неколку недели. Сепак, ниту една официјална понуда за фудбалерот сè уште не е пристигната во канцеларијата на гигантот од Амстердам. Се проценува дека тие ќе бидат подготвени да се разделат со него за сума не помала од 40 милиони евра.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...