Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Артуро Видал се враќа во Серија А ?!

Артуро Видал е се поизвесно дека ќе ја напушти Барселона. Во плановите на новиот стратек на Барселона не се наоѓа Видал па така сигурно е дека ќе треба да си бара нов клуб. Конте има голема желба да го види во Интер 33 годишниот Чилеанец, останува да се договорат околу сумата на овој трансфер. Барселона бара  20 милиони а Интер нуди помалку се очекува деновиве да се најде сума што ќе ги задоволи двете страни.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...