Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Артуро Видал се враќа во Серија А ?!

Артуро Видал е се поизвесно дека ќе ја напушти Барселона. Во плановите на новиот стратек на Барселона не се наоѓа Видал па така сигурно е дека ќе треба да си бара нов клуб. Конте има голема желба да го види во Интер 33 годишниот Чилеанец, останува да се договорат околу сумата на овој трансфер. Барселона бара  20 милиони а Интер нуди помалку се очекува деновиве да се најде сума што ќе ги задоволи двете страни.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...