7 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

Пике ги налути фановите на Барселона

Барселона одамна не минувала низ ваков турбулентен период, во моментов не е познато кој ќе остане, а кој ќе замине.

Еден од играчите кој ќе остане е Пике, иако не блескаше премногу, сепак Куман му порача дека ќе смета на неговите услуги, тој меѓудругото ќе биде задолжен за добрата атмосфера во тимот.

Но, додека во Барселона се чека расплетот со Меси, Пике со своето семејство ужива на Малдиви. Тој вчера објави фотографија, а фановите збеснаа, не им се допадна неговото однесување, бидејќи од далеку ги следи случувањата во таборот на каталонскиот гигант.

https://www.instagram.com/p/CEbNjwyiudf/?utm_source=ig_embed

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести