Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ШТО ЛИ ГО МОТИВИРАЛО? 76-годишна кумановка пријавила обид за силување

Седумдесет и шестгодишна жена вчера во СВР Куманово пријавила дека лице на возраст од 30 до 35 години се обидело да ја силува.

Настанот се случил завчера околу 11.30 часот, а од полицијата велат дека работат на негово расчистување.

Истиот ден во полициската станица Карпош две жени пријавиле дека тројца нивни познаници ги нападнале и се обиделе да ги силуваат нивните малолетни ќерки.

Според пријавата настанот се случил во станот на еден од напаѓачите во временскиот период меѓу 00,30 до 05,00 часот на 27.08.2020 каде што претходно телефонски биле повикани двете малолетнички.Се работи на расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...