Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Челзи не се откажува од Деклан Рајс

Иако првата понуда од 65 милиони фунти отштета на име на откуп на Деклан Рајс од ВЕст Хем беше одбиена, сепак, тимот на Челзи не се откажува од ангажирањето на овој играч.

„Чеканите“ бараат цели 80 милиони фунти за еден од своите најдобри, но во исто време и по вредност најдрагоцени фудбалери. Клубот од Лондон пак не брза, очигледно игра тактика да почека уште малку кога ќе наближи крајот на преодниот рок, и тогаш да „притисне“ со финалната понуда за Рајс.

Челзи летово сериозно се засилува, следната година ќе игра сериозна улога во Премиер лигата, со сосема реновиран тим, во кој во стартните единаесет ќе се најдат сигурно пет до шест нови фудбалери.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...