Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Хрватска повторно со голем број на заболени од ковид !

Во последните 24 часа се регистрирани 312 нови случаеви на позитивни од корона вирусот во Хрватска . Бројот на активни случаеви од ковид се искачи на 2.654. На болничко лекување се сместени 211 пациенти од кој 12 се на респираторна подршка.Во самоизолација се наоѓаат моментално 9.148 особи.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...