Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Хрватска повторно со голем број на заболени од ковид !

Во последните 24 часа се регистрирани 312 нови случаеви на позитивни од корона вирусот во Хрватска . Бројот на активни случаеви од ковид се искачи на 2.654. На болничко лекување се сместени 211 пациенти од кој 12 се на респираторна подршка.Во самоизолација се наоѓаат моментално 9.148 особи.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...