Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Стоичков: Шутираме во задникот на најдобриот во историјата!

И повторно за Меси. Барањето да си оди од Барселона на најдобриот фудбалер ја дигна на нозе цела планета. Сите, кои барем  малку имаат врска со фудбалот сакаат да кажат нешто. А секако дека зборот на Христо Стоичков, најдобриот бугарски фудбалер во историјата и легедна на Барселина, е со голема тежина.

Тој не крие дека е фрапиран од односот на Барселона кон Меси:

“Се обидуваме да го избришеме митот. Шутираме во задникот на најдобриот играч во историјата на Барселона. Не ми е јасно зошто играчите кои ја создаваа Барселона се исфрлаат на мала врата. Дали стравуваат дека ќе го преземеме клубот или што, навистина не ми јасно. Она што сега се работи навистина расипа се што можеше да се расипе во клубот“критичен е Стоичков.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...