Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Скопјанец фатен со кокаин!

На 28.08.2020 во 17,40 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.“Христо Татарчев“, го лишиле од слобода Р.С.(32) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...