Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Рома останува без двајца балканци ?!

Се поизвесно е дека Коларов и Џеко ќе ја напуштат Рома но не и Италија , Коларов е голема желба на Конте и се поизвесно е дека ќе потпише договор со „Сино-црните“ од Милано а за Един Џеко се поише притиска Јувентус кој сака да го види во својте редови за следната сезона како замена за Гонзало Игуаин. Се очекува деновиве и двата играчи да ја заменат Рома за љутите ривали.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...