Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ПМФЛ завршија трите утакмици предвидени за денес !

Денес се одиграа три утакмици од ПМФЛ. Академија Пандев дојде до првата победа за ова сезона по трите порази во низа , Македонија ЃП славеше на домашен терен портив екипата на Беласица и со тоа тимот на Беласица остана закован за последното место на табелата без ниту еден бод во првите 4 кола. Градското дерби помеѓу Работнички и Вардар заврши со нерешен резултат и поделба на бодовите. Следи двонеделна репрезентативна пауза по што повторно се враќа ПМФЛ.

Академија Пандев 1-0 Струга Трим Љум

Македонија ЃП 2-1 Беласица

Работнички 1-1 Вардар

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.