Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пике ги налути фановите на Барселона

Барселона одамна не минувала низ ваков турбулентен период, во моментов не е познато кој ќе остане, а кој ќе замине.

Еден од играчите кој ќе остане е Пике, иако не блескаше премногу, сепак Куман му порача дека ќе смета на неговите услуги, тој меѓудругото ќе биде задолжен за добрата атмосфера во тимот.

Но, додека во Барселона се чека расплетот со Меси, Пике со своето семејство ужива на Малдиви. Тој вчера објави фотографија, а фановите збеснаа, не им се допадна неговото однесување, бидејќи од далеку ги следи случувањата во таборот на каталонскиот гигант.

View this post on Instagram

Family time. @waldorfastoriamaldives

A post shared by Gerard Piqué (@3gerardpique) on

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...