Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Марковска за АлсатМ: Вонреден конгрес е добро за демократијата во ВМРО ДПМНЕ

„ И за него, а и за членството, а особено за ВМРО ДПМНЕ и за демократските процеси во Македонија ќе биде исклучително корисно да се одржи конгрес. Доколку тој го потврди својот мандат на конгресот ќе му биде со среќа и тогаш ќе биде неприкосновен претседател којшто го поминал и редовниот и вонредниот конгрес, без оглед на тоа дали се работи за добиени или изгубени избори“, изјави Ѓулистана Марковска, поранешна пратеничка од ВМРО ДПМНЕ.

Прочитај повеќе:

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...