Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мане го напушта Ливерул ?!

Мане е спремен да го напушти Енфилд и да влезе во нова фудбалска авантура. Неговите односи не се баш сјајни ниту со Јурген Клоп , Мане како играч на Ливерул ги освие сите трофеи тоа може да биде причина плус за нова авантура и нови предизвици . Мане како играч на Ливерпул може да се пофали со одлична статистика на 170 меча има постигнато 81 погодок и 34 асистенции , неговата трансфер вредност се проценува на околу 120 милиони евра.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...