Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Иџе како трет излета од патеката во Имола, на Рико му пукна гума!

Голем пех за нашиот автомибилски ас Игор Стефановски – Иџе. Имено тој не успеа да ја заврши трката на патеката во Имола во шампионатот на ТЦР Италија. Иџе старруваше како шести, но многу брзо се најде на третата позиција и тогаш излета од патеката, тоа се случуваше во шестуот круг. Штета, Иџе имаше во тој момент пласман за подиум. Ова беше прва трка, а втората ќе се вози утре.

Ристе Вуков пак исто беше малерозен. Тој пак на трката на патеката „Енцо и Дино Ферари“ во шампионатот Порше Карера ГТ Италија, исо така не дојде до целта. Во еден момент му пукна гума на неговото возило и мораше да се откаже.

И тој утре ќе вози во втората трка во овој шампионат.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...