Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Заев до министрите : Сега е време да сработиме!

„Ќе имаме мала, ефикасна влада од одговорни и отчетни кадри, целосно посветени на трансформација на подобро.

-министри, заедно со целата влада и заедно со вас, граѓаните, ќе покажеме уште еднаш пред себе и пред светот, дека можеме.
Им благодарам на сите граѓани кои преку својата гласачка волја ја одредија насоката по којашто треба да се движиме. Сега е време да сработиме.

Можеме уште повеќе и уште подобро!“ рече Заев, на денешната седница за избор на нова влада.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...