Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Егал на полувреме, Дисингер прв стрелец

Актуелниот Европски првак, тимот на Вардар иако водеше во текот на целиот натпревар, најмногу со три гола, сепак на полувреме нема предност против Нексе во дуелот од СЕХА – лигата.

Дисингер беше расположен за игра со пет погодоци од шест обиди. Ристовски фати неколку топки, а да напоменеме дека во првиот дел во нападот не влегоа Талески и Гаџа, новите играчи на ,,црвено – црните”.

Вардар: Ристовски (4 одбрани), Дисингер 5, Векиќ 2, Јотиќ 2, Чупиќ 2, Вујин 1, Калараш 1.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...