Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Драма пред зградата на Пинк, Мики Ѓуричиќ направил хаос: Бесен како рис, по навинарите викал со цел глас

Еве зошто бил незадоволен…

Учесник во “Задруга 4“, Мики Ѓуричиќ, дошол денеска во зградата на телевизија Пинк, вероватно да заврши некоја работа врзана за неговото учество во следната сезона на популарното реалити.

Во тој момент Мики не сакал да дава изјава, бил нервозен, но во еден момент, започнал караница со некои од присутните новинари.

Тој истакнал дека е лут на некои медиуми, кои објавиле непроверени и неточни приказни за неговиот приватен живот.

– Немојте да ме сликате! Можете да замислете, пишувавте дека сум поминал надвор од пешачки премин. Манете ме, бре! Пишувавте дека сум со Сузана, и дека сум оставил бремена жена! Со Сузана се смирив како пријател. Тоа не е вистина, дека сум напуштил бремена жена, нема врска… Другарками и јас направивме дете, сакавме да се реализираме како родители. Пуштете го Мики од Купиново, одете сликајте некои сликари, писатели – викал Мики.

Тој набрзо се смирил и уште малку неофицијално поразговарал со новинари, а потоа кумот го однел.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...