Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Војната продолжува: Леброн и НБА играчите барале совет од Барак Обама!

Се чини дека војната меѓу Доналд Трамп и НБА, односно најголемиот дел од оваа лига, не само што не спласнува, туку напротив, истата се разгорува. Познато е се што кажа за Леброн и НБА претседателот на САД во изминатите два дена, а овие по трагичниот настан во Висконсин одговорија со бојкот.

Сега што и како понатаму излегуваат детали дека Леброн Џејмс и останатите кошаркари се советувале се поранешниот прв човек на најмоќната земја во светот, Барак Обама. Тие директно го прашале што да прават во овој случај, а тој им од оговорил дека најдобро решение кошаркарите да го прават тоа што најдобро го знаат, да играат кошарка. Нормален совет од нормален човек.

Се чини, барем така шпекулираат светските медиуми, дека ова полека, но сигурно, добива и не само политички тон. Познато е дека за неколку месеци ќе има претседателски избори во САД, а Леброн и најголем дел од НБА не може да го смисли Трамп, за црномурестите Американци и да не говориме што мислат за првиот човек на САД.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...